Policija se oglasila povodom incidenta u Kostolcu

T.S, PU Požarevac, S.Krstanoski

Povodom informacija na društvenim mrežama da se u nedelju, 12. aprila, dogodio incident u Kostolcu, oglasila se Policijska uprava Požarevac.

Naime, na društvnim mrežama pojavile su se nezvanične informacije da je jedna kuća u Kostolcu gađana kamenicama i da je došlo do fizičkog obračuna.

Na detaljnija pitanja u vezi sa ovim incidentom, koje je Regionalni internet portal E-Braničevo uputio, a koja se odnose na navodno gađanje kamenicama kuće u Kostolcu, fizički sukob i ostala povređena lica, policija nije odgovorila, već je svim medijima prosledila identično saopštenje. Kasnije su nam u telefonskom razgovoru istakli da je istraga u toku.

Njihovo saopštenje prenosimo u celosti:

“Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Požarevcu, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsili su S. J. (2002) i V. J. (1969) iz Kostolca zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.

Takođe, policija je uhapsila i D. J. (2004) i S. J. (1977) iz Kostolca zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo sprečavanje službenog lica u vršenju službene radnje.

S. J. (2002) i V. J. se sumnjiče da su 12. aprila, u večernjim časovima, u Ulici  vojvode Putnika u Kostolcu, napali policajce koji su intervenisali po prijavi narušavanja javnog reda i mira, dok su ih D. J. i S. J. (1977), kako se sumnja, ometali.

U Opštoj bolnici u Požarevcu, trojici policijskih službenika konstatovane su lake telesne povrede.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega su, uz krivičnu prijavu, privedeni nadležnom tužilaštvu.

Nakon saslušanja sudija za prethodni postupak odredio im je pritvor do 30 dana”, naveli su iz PU Požarevac.

Povodom ovog događaja nedavno se oglasio i predsednik Gradske opštine Kostolac Seržo Krstanoski. On je osudio svako nasilje, pretnje i uvrede, bez obzira na to ko ih čini.

„Ponašanje pojedinaca koji su učestvovali u ovom incidentu je nedopustivo i ne može se opravdati. Gradska opština Kostolac saoseća sa porodicom koja je pretrpela napad, kao i sa svim građanima koji su uznemireni ovim događajem. Nadležni organi su već reagovali, i protiv počinilaca su već preduzete sve zakonom propisane mere i sankcije, u skladu sa važećim propisima Republike Srbije. Istovremeno, važno je naglasiti da odgovornost ima ime i prezime i da se ne može i ne sme pripisivati čitavoj jednoj zajednici. Bilo koja etnička zajednica, od ukupno 26 koje žive u Kostolcu, deo je ovog grada, deli iste vrednosti i želi mir, stabilnost i suživot sa svim svojim sugrađanima“, saopštio je Krstanoski na svom zvaničnom Fejsbuk profilu.

Pozvao je sve građane na smirenost, uzdržanost i odgovornost, posebno u javnom prostoru i na društvenim mrežama.

„Jezik mržnje, generalizacije i pozivi na podele mogu samo dodatno produbiti probleme i ugroziti odnose koje godinama gradimo. Uvereni smo da ćemo kao zajednica pokazati zrelost, sačuvati međusobno poverenje i nastaviti da zajedno gradimo Kostolac kao mesto sigurnosti, poštovanja i zajedništva za sve njegove građane“, dodao je.

eBraničevo
eBraničevo
Regionalni internet portal - eBraničevo

Ostavi komentar

Unesite komentar!
Unesite svoje ime

Pročitaj više

Pročitaj još