Grad Požarevac pozvao je sve zainteresovane da se uključe u postupak javne rasprave o Nacrtu Dopune (II) Programa gasifikacije.
Nacrt Dopune (II) Programa gasifikacije izradio je ,,GESCON PROJEKT“ doo, Beograd.
Javna rasprava će biti sprovedena u periodu od 8. do 22. maja.
Sve primedbe, predlozi, komentari i sugestije dostavljaju se elektronskim putem na imejl adresu [email protected] ili [email protected] ili poštom na adresu: Gradska uprava Grada Požarevca, Služba glavnog urbaniste, ul. Drinska br. 2, Požarevac, sa naznakom: ,,Primedbe na Nacrt Dopune (II) Programa gasifikacije Grada Požarevca“.
Nacrt Dopune (II) Programa gasifikacije, kao i obrazac za dostavu pisanih komentara dostupni su na internet stranici grada Požarevca, u sekciji: Javne rasprave.
Po okončanju javne rasprave, gradsko veće će analizirati sve primedbe, predloge i sugestije učesnika u javnoj raspravi i na osnovu toga sačiniti izveštaj o sprovedenoj javnoj raspravi. U roku od 10 dana od dana okončanja javne rasprave objaviće ga na internet stranici Grada Požarevca.
Kako se navodi u nacrtu, Dopuna (II) Programa ima za cilj proširenje postojeće distributivne gasovodne mreže na delove naselja i zone koje do sada nisu bile obuhvaćene izgrađenom infrastrukturom i izgradnja individualnih merno regulacionih stanica za objekte od javnog interesa, a za koje postoji tehnička mogućnost i opravdan ekonomski interes za gasifikaciju.
Na osnovu ukupne procenjene dužine proširenja distributivnih gasovodnih mreža (81.110 metara), izvršena je orijentaciona procena investicionih ulaganja u izgradnju gasovodnih objekata koji su predviđeni ovom dopunom, koja će iznoiti 4.350.790 evra.
Realizacija Dopune (II) Programa planira se fazno, u periodu od tri godine.
Prva faza
• izrada projektno-tehničke dokumentacije
• pribavljanje uslova i dozvola
• izgradnja prioritetnih deonica mreže
Rok: jedna godina
Druga faza
• nastavak izgradnje mreže
• priključenje korisnika
Rok: jedna godina
Treća faza
• završetak izgradnje
• dodatno priključenje korisnika
Rok: jedna godina
Više o tome OVDE.




