Juče je zasedalo Opštinsko veće Kučevo, a na dnevnom redu bilo je više od 20 tačaka. Najvažnija je bila prva, jer u okviru nje su, nakon usaglašavanja, uputili Skupštini predlog Odluke o budžetu za 2026. godinu. Ako se odbornici saglase sa ovim predlogom budžet će iduće godine iznositi 756.926.132 dinara.
Osim ovog predloga, veće je odlučilo da lokalnom parlamentu uputi i više drugih, između ostalih predlog Odluke o finansijskoj podršci porodici sa decom (kojom se predviđaju izdvajanja viša od onih koji su propisani zakonom), set tačaka iz delokruga rada Turističke organizacije Kučevo (predlog Programa upravljanja spomenikom prirode pećina „Ravništarka“ za 2026. godinu, predlog Plana promotivnih aktivnosti, Izveštaja o ostvarenju Programa upravljanja spomenikom prirode pećina „Ravništarka“ za 2025. godinu), potom JKP Kučevo (predlog Cenovnika JKP-a „Kučevo“ Kučevo, predlog Programa poslovanja JKP-a „Kučevo“ Kučevo za 2026. godinu) kao i predlog Rešenja o konstituisanju prava stvarne službenosti na parcelama u javnoj svojini Opštine Kučevo u korist Društva za investicije i proizvodnju električne energije „Ivicom energy“ DOO (za potrebe Vetroparka).
Veće je raspravljalo i o ekonomskoj ceni za boravak dece u vrtiću naredne godine i promeni radnog vremena ove ustanove (da u narednoj godini radi do 16 časova, a ne do 16.30 kao do sada). Većina ostalih tačaka se odnosila na različite zahteve i molbe građana kao pojedinaca kao i stambenih i mesnih zajednica.





