28.5 C
Požarevac

Volonterska akcija čišćenja u Požarevcu

Inicijativa Braničevo, T.S.

Podeli

U subotu, 6. septembra, od 11 časova, kod gornje kapije Spomen-parka Čačalica, biće održana velika volonterska akcija čišćenja prostora iznad parka u okviru projekta „Čisto iz ljubavi“.

„Čačalica nije samo zelena oaza Požarevca već i spomen-obeležje od velikog istorijskog značaja, zbog čega je važno da se sačuva od otpada i zapuštenosti. Cilj akcije je da se ukloni nagomilano smeće koje narušava prirodnu lepotu ovog simbola grada, kako bi i mlađi i stariji sugrađani mogli bezbrižno da uživaju u blagodetima ovog prostora“, navode organizatori.

Akciju organizuje Inicijativa Braničevo, uz podršku kompanije Lidl Srbija, koji projekat „Čisto iz ljubavi“ sprovodi od 2020. godine.

Organizatori pozivaju sve građane da se uključe, jer zajedničkim snagama možemo očuvati i prirodu i kulturno nasleđe, čime se čini dugoročna korist za celu zajednicu i buduće generacije.

eBraničevo
eBraničevo
Regionalni internet portal - eBraničevo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pročitaj više

Pročitaj još