Juče je u Požarevcu organizovan sastanak kome su prisustvovali Zlatko Miladinović, predsednik odborničke grupe „Narodni pokret Srbije – Demokratska stranka – Narodna stranka“, Zvonimir Blagojević, predsednik odborničke grupe „Iskorak – Dosta je bilo“, predstavnici sela mesnih zajednica Petka, Ostrvo, Klenovnik i Stari Kostolac i Srećko Bosić, predsednik Skupštine grada Požarevca.
Zlatko Miladinović je za E-Braničevo istakao da su predstavnici ova četiri sela skupili potpise građana koji pokazuju zainteresovanost meštana za rad mesnih zajednica i izbore koji nisu sprovedeni već 12 godina.
„Juče smo kod predsednika Skupštine zajedno primljeni Blagojević, predstavnici tih sela i ja. Insistirali smo na hitnom donošenju Odluke o mesnim zajednicama, a samim tim i raspisivanju izbora. Bosić je rekao da će u junu biti otprilike poslednje zasedanje pred letnju pauzu i očekuje da će tada na sednici biti doneta ta odluka, a samim tim i naprave uslovi za raspisivanje izbora“, rekao je Miladinović.
Najavio je da će na sledećem skupštinskom zasedanju ponovo pokrenuti priču o nesprovođenju ovih izbora, s obzirom na to da meštani žele da se uključe u rad mesnih zajednica.