Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će tražiti da se studenti vrate na fakultete, dok oni poručuju da neće odustati od ranije postavljenih zahteva.
Isti dan – dva skupa u dva grada, sa različitim zahtevima. Jedan u Beogradu, drugi u Nom Pazaru.
Novoosnovani Pokret za narod i državu, iza koga stoji vladajuća Srpska napredna stranka, organizuje okupljanje u glavnom gradu, a 300 kilometara dalje, studenti su dočekali goste iz cele zemlje u Novom Pazaru.
Prvi skup nazvan je „Ne damo Srbiju“.
Tražićemo da se studenti vrate na nastavu a „svi odgovorni za nasilje u zemlji biće dovedeni pred lice pravde“, rekao je Vučić.
Studenti ne odustaju međutim od svojih zahteva i nastavljaju da blokiraju fakultete, organizujući proteste.
Okupljanje u Novom Pazaru pod sloganom „Sloboda vlada čaršijom“ trajaće 12 sati, najavljeno je.
Jutros je u Novom Pazaru došlo do incidenta kada su studenti blokirali ulicu kojom su prolazili autobusi sa ljudima koji su se uputili u Beograd na skup Vučićevog nedavno osnovanog pokreta.
Interventna brigada je reagovala i koristeći silu uklonila studente da bi autobusi mogli da prođu.
Opširnije OVDE