Mlada atletičarka Tara Jaćimović, članica Atletskog kluba Crvena zvezda, predstavljaće svoj klub, grad Požarevac i Srbiju na prestižnom Evropskom takmičenju mladih u Brnu (Češka Republika).
Tara će nastupati u disciplini 800 metara kao najbrža takmičarka u svojoj generaciji sa odličnim rezultatom 2:23,47.
U konkurenciji atletičarki rođenih 2014. godine očekuje je izuzetno jaka konkurencija od čak 118 takmičarki iz cele Evrope.
Poseban motiv za Taru jeste odbrana titule, gde će u Brnu braniti zlatnu medalju osvojenu prošle godine, kada je bila najbolja na distanci od 600 metara.
Kvalifikaciona trka na 800 metara zakazana je za petak, 28. avgust, sa početkom u 14.30 časova. Ukoliko Tara izbori plasman, finale je na programu u nedelju, 30. avgusta, od 9.15 časova.
Navijači i publika moći će obe trke da prate uživo i pruže joj podršku putem prenosa na platformi YouTube.
https://www.youtube.com/live/t6K8Z6ubo5A?si=RgYTYOZl9cpjSKm8
https://www.youtube.com/live/XfA2LG-0NlI?si=qnu6JEXqvfwMtF0d




