Požarevljani silovito za nova dva boda

Požarevac

Sport

How Good Of A Friend Are You Really?

Požarevljani su slavili rezultatom 91: 55, po četvrtinama 30:8, 18:20, 26: 9, 17:18.

U jednom od derbija drugog dela prvenstva, protiv ekipe koja je pobedila Svilajnac, košarkaški Požarevca su demonstrirali sav svoj potencijal i prosto pregazili domaću Šumadiju. Od starta su krenuli agresivno na bekove domaćih igrača, nametali jak ritam što je vrlo brzo dovelo do osetne razlike u prvom poluvremenu. Timskom igrom nisu davali domaćinima da nadju rešenje u odbrani i nije se znalo odakle preti veća opasnost:da li od trojki Kurtiševskog, igre leđima Đorđevića, asistencija Cvjetkovića, kontri kapitena Papića ili skokova Stankovića u napadu .

U drugom poluvremenu su i igrači sa klupe dali pun doprinos, razlika je u jednom trenutku iznosila i 40 poena, tako da je utakmica završena u potpunoj dominaciji Požarevljana. Požarevljani su trenutno prvi sa 27 bodova. Igrač utakmice bio je Požarevljanin Emir Kurtiševski.

U narednom kolu koje se igra u četvrtak, košarkaši Požarevca dočekuju ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi. Petrovčani su, ako se izuzme ekipa Despota iz Smedereva koja je odustala od takmičenja, poslednji na tabeli.

Utakmica počinje u 20 sati u KSC „Požareavac“.