Line: 136

Line: 342

Petrovačke rukometašice više ne sanjaju, one žive svoj san

How Good Of A Friend Are You Really?

Pred više od 500 gledalaca sjajna rukometna predstava u sportskoj hali „Dragutin Tomašević“.Rukometašice „Sloge“ i „Pančeva“ odigrale utakmicu

Pred više od 500 gledalaca sjajna rukometna predstava u sportskoj hali „Dragutin Tomašević“.Rukometašice „Sloge“ i „Pančeva“ odigrale utakmicu na Superligaškom nivo i pokazala da su potpuno zasluženo u mini ligi za popunu Superlige Srbije.

Početak utakmice u potpunosti je pripao igračicama „Pančeva“. Potpuno su kontrolisale meč, igrale čvrsto i sigurno u odbrani, dok je „Slogin“ napad bio dosta nesiguran i neprecizan. U 5.minutu utakmice rezultat je glasio 1:4 u korist ekipe iz „Pančeva“. „Sloga“ se kasnije konsolidovala ali do 26.minuta nije uspela da stigne do izjednačenja. Tek u 26.minutu rezultat glasi 13:13. Tada izabranice trenera Srđana Ilića igraju onako kako se to od njih očekuje i prvo poluvreme uspevaju da dobiju sa dva gola prednosti 16:14.

Početak drugog poluvremena u potpunosti pripada „Slogi“, u prvih deset minuta igre Sloga postiže pet pogodaka dok gošće samo jedan, i u 42.minutu rezultat je 21:15 za „Slogu“. Tada dolazi do neverovatnog pada u igri domaćina što je iskusna gostujuća ekipa iskoristila i u 47.minutu serijom 0:6 stiže do 21:21. U tim trenutcima „Pančevo“ je imalo napad za vođstvo ali je sjajno reagovala Pavlović, golman „Sloge“, i sprečila da dodje do potpunog preokreta.

„Sloga“ predvođena Jelenom Terzić koja je postigla 14 pogodaka uspeva ponovo da se odlepi na +3, a treba istaći i dva pogodka u odsudnim trenucima mlade Stanisavljević koji su bili izuzetno bitni za konačnih 27:24.

Rukometašice „Sloge“ u naredna tri meča se sastaju sa ekipama koje su u prvom krugu savladale sa deset i više golova prednosti, tako da je realno očekivati da posle te tri pobede „Sloga“  i teoretski izbori plasman u Superligu. Plasman u Superligu bio bi najveći uspeh u istoriji rukometa u Petrovcu na Mlavi. Naredni meč „Sloga“ igra kao gost kod ekipe „Metalac“ iz Kraljeva koga je u prvom krugu mini lige savladala sa 39:25.

ŽRK "Sloga" (Petrovac na Mlavi) - ŽRK "Pančevo" Pančevo 27:24 (16:14)

Sportska hala: Dragutin Tomašević